Jdi na obsah Jdi na menu

CDS Sosnová - září 2012

22. 9. 2012

Drifty v Sosnové mám vždycky rád, je to trať, na které se v ČR začínalo jezdit už od začátku driftování v Čechách a tak mám na tohle místo hodně vzpomínek. Trať nabízí několik pěkných zatáček k focení a nájezdy do prvního boku bývají dost rychlé. Na tento závod se dostavilo i spoustu německých závodníků a tak bylo opravdu na co koukat. Já se na okruh zajel podívat v sobotu i v neděli. V sobotu jsem u vstupu dostal vkusně zabalenou pláštěnku a vychutnával jsem si na trati zajímavé káry. Nevím proč, ale němci mají trošku popletené smyšlení o značkách vozů, takže jsme mohli vidět speciály, jako BMW E46 s motorem Toyota nebo slepený Mitsubishi Galant a Nisan 200SX s motorem v8 od BMW. Musím uznat, že naši němečtí sousedé mají moc pěkné vozy, ale ani naši se nenechali zahanbit. Ve skupině street jsem obdivoval německou šestku e24 z dílny BMW, která měla nádherný řev a byla radost tohle auto sledovat na trati. Také bylo vidět několik pětek E34, které se zvukem nezůstávaly pozadu a taky moc pěkně hořely. V sobotu se hlavně odjela kvalifikace do nedělního závodu, na který jsem dojel až po kategorii street a mohl jsem si vychutnat kategorii PRO, kde už se jelo opravdu na krev. Nebyla nouze o pár ťukanců, a musím vychválit pro mě nejlepší battle, který odjel německý závodník v červené E46 s motorem Toyota a náš český bijec Mates, se svou nafoukanou E30. Ve finále rozhodla k naší smůle chyba Matese, který zavadil o vůz, který jel před ním, byl automaticky diskvalifikován a tím se posunul na druhé místo. Ale i tak to byl den plný krásných battlů. Chtěl bych pár fotkama a článkem poděkovat organizátorům a jezdcům, že bylo na co koukat a já se perfektně bavil celý víkend.